وب نيوز آرت
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک های مفید

پرهام نورافزا:

كارگردان فيلم «سرو زير آب» با بيان اينكه با سختي‌ها و مميزي‌هاي عجيب براي ساخت فيلمش روبه‌رو بوده، از تصميم به ساخت سريالي ۳۰ قسمتي براساس فيلم‌ «سرو زير آب» خبر داد.

چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، در ششمين روز جشنواره فيلم فجر فيلم «سرو زير آب» به كارگرداني محمدعلي باشه آهنگر پس از چند سال اقدام او به ساخت رونمايي شد.

باشه آهنگر درباره طولاني شدن اين فيلم كه در حوزه دفاع مقدس است، گفت: از سال ۹۰ تا ۹۵ ما را خيلي اذيت كردند و حتي نتيجهاش اين شد كه ۱۶ بار فيلمنامه را بازنويسي كرديم.

او با اشاره به اينكه نمي‌داند درباره اين پروسه بايد ماجراهايي كه پيش آمده را توضيح دهد يا خير ادامه داد: در اين چند سال با مسائل متعددي روبه‌رو بوديم از جمله اينكه اسامي جهانگير و جهانبخش و سياوش فيلم كه جزو مواردي بودند كه بايد تغيير مي‌كردند ولي ما اسنادي برديم تا ثابت كنيم كه اينها ار اسامي شهداي جنگ بودند.

كارگردان فيلم «ملكه» افزود: حتي بحث زرتشتي بودن يكي‌ از شهدا هم از مسائل مان بود درحالي كه ما شهداي مسيحي و كليمي و زرتشتي زيادي داشتيم و حتي دو شهيد بهايي داريم كه مي‌شود درباره آنها فيلم ساخت و نبايد از اين‌ها بترسيم. بنابراين گرفتاري‌هايي كه داشتيم خيلي از اين دست بود و براي رفع آن مثلا مي‌گفتند زرتشتيها را اهل سنت كنيد.

باشه آهنگر گفت: براي يك سكانس كه پيكرها با طناب به هم بسته ميشوند ۶ ماه فيلمنامه متوقف شد چون به ما گفتند با طناب شهدا را به هم مي‌بنديد؟ مي‌گفتم پس با چه ببندم؟ ضمن اينكه آن طناب را در متن براي بازيگر و تهيه‌كننده نوشتم اما تعبيري به كار بردند كه گفتم چطور چنين چيزي به ذهن شما رسيد؟ بعد هم گفتند به جاي طناب بنويس روبان و معلوم نبود چه رنگي بايد مي‌نوشتم چون ما در اين مملكت با رنگ‌ها هم مشكل داريم.

وي بيش از اين صحبت‌هايش را ادامه نداد آن هم با اين توجيه كه بيش از اين خطرناك مي‌شود و سپس در پاسخ به اين سوال ايسنا كه آيا فيلم را با توجه به طولاني بودن دو منظوره ساخته و قراراست سريالي هم از آن توليد شود، گفت: اين فيلم‌ مجزا است و سيناپس سريال را پس از فيلم نوشتم كه ۳۰ قسمت است و فقط يك موردش آن‌چيزي است كه در اين فيلم بود و سريال به اديان‌ها و قوميت‌هاي ديگر هم مي‌پردازد. اما هنوز آن را به جايي ارائه ندادهام و كامل هم نشده است.

در نشست پرسش و پاسخ اين فيلم‌ پس از آنكه از سوي تهيه‌كننده اعلام شد كه اين فيلم خيلي گران نشده و با وجود پروداكشن زياد و فيلمبرداري در چهار استان، «سرو زير آب» يكي از ارزان‌ترين فيلمهاي دفاع مقدس است، باشه آهنگر با اشاره به حرف و حديثهايي كه از همكاري اش با ارگانها شنيده بيان كرد: اين چه رانتي است كه من پنج سال معطل شدم و بعد روي پيشاني‌ام بخورد كه سه ارگان آمدهاند وسط؟ ما شايد نوادر تهيه‌كننده خصوصي داشته باشيم كه از ابتدا خودشان پول گذاشته باشند و بايد دعا كرد بخش خصوصي آنقدر پولدار شود كه من مجبور نشوم براي ساخت فيلم سراغ جاهايي بروم كه ۵ سال هم معطل شوم.

در اين نشست تعدادي ديگر از عوامل فيلم از جمله عليرضا زرين دست، مسعود رايگان، رضا بهبودي، مينا ساداتي، ستاره اسكندري، مهتاب نصيرپور هم حضور داشتند. 

[ ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۰۵:۴۹ ] [ پرهام نورافزا ]
نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

مطالب اين سايت حاوي گزارشات، تحليل‌ها، نقدها و اخبار فرهنگي، هنري، اجتماعي و ورزشي مي‌باشد. از نظرات و پيشنهادات مفيد و سازنده و مثمرثمر در اين سايت استقبال خواهد شد.
لینک های مفید


امور اقتصادی | تدبیر اقتصاد
سرگرمی | پزشکی
آفاق | بیست تولز

مترجم وب با 36 زبان زنده دنیا