وب نيوز آرت
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک های مفید

پرهام نورافزا:

نشست پرسش و پاسخ «جاده قديم» در پرديس ملت محل اعتراض شديد منيژه حكمت كارگردان اين فيلم از مديران جشنواره فجر شد و او ادعا كرد كه سناريوي اين جشنواره از قبل نوشته شده و تمامي بليت‌هاي سينماهاي مردمي به ارگان‌هاي دولتي اختصاص يافته تا سيمرغ‌هاي مردمي به فيلم‌هاي خاص برسد. او همچنين تاكيد كرد كه اشتباه كرده كه فيلمش را در جشنواره به نمايش درآورده است.

منيژه حكمت در ابتداي نشست «جاده قديم» در اعتراض به اختصاص يافتن بليت فيلم‌هاي جشنواره به ارگان‌ها و سازمان‌ها گفت: «من ديروز و امروز در سينماهاي مردمي فيلم را ديدم و به اين نتيجه رسيدم كه سناريوي جشنواره فجر از قبل نوشته شده و از مردم عزيز و تمام جواناني كه در سرما براي گرفتن بليت‌ها در صف ايستادن معذرت مي‌خواهم. تمام بليت‌هاي سينماهاي مردمي به ارگان‌ها فروخته شده و سهميه‌هاي آزاد از سالن‌هاي ۴۰۰ نفره ۶ تا 10 نفر است. جايزه مردمي نوش جان شما (فيلم‌هاي ارگاني)، ولي بگذاريد مردم فيلم‌ها را ببينند. ضمن معذرت از تمام مردم من ديگر در سينماهاي مردمي حضور پيدا نمي‌كنم. اين فيلمنامه سيستماتيكي كه جشنواره فجر آن را نوشته در حال اجراست. »

حكمت همچنين درباره زمان داستان اين فيلم و دليل مشكي پوشيدن عوامل «جاده قديم» گفت: «قرار بود اين فيلم را سال 94 بسازم و آن زمان بحث انرژي هسته‌اي داغ بود. به هر حال شرايط اجتماعي و اقتصادي و به‌طور كلي شرايطي كه ما در آن قرار داشتيم، در فيلم بي‌تاثير نبود و ما هم در فيلم به آن عكس‌العمل نشان داديم. درباره دليل مشكي پوشيدن‌مان هم بايد بگويم كه اين موضوع يك سوپرايز است كه در زمان اكران بيشتر متوجه علت اين موضوع خواهيد شد. »

او همچنين درباره تغييرات احتمالي در فيلم با توجه به موضوع آن نيز گفت: «فيلمنامه جرح و تعديل خاصي نداشت، همان فيلمنامه‌اي را كه نوشته بودم، ساختم و تنها يك دوست پسر و لگد دختر به نامحرم از فيلمنامه حذف شد. من آدم مطالبه گري هستم. در اين ۴۰ سال اگر بخواهيم مطالبه‌گر باشيم متهم مي‌شويم به حاشيه پردازي

در ادامه اين نشست از مهتاب كرامتي درباره نقشش در اين فيلم سوال شد كه او پاسخ داد: «تجربه كردن را دوست دارم و فكر مي‌كنم براي يك بازيگر شگفت‌انگيز است كه پيشنهاد چنين نقشي به او بشود. براي انجام اين نقش تحقيقات ميداني داشتم، ضمن اينكه خانم حكمت اطلاعاتي را كه درخصوص اين نقش داشتند در اختيار من گذاشتند. ما در اين نقش ما به ازاهاي واقعي بسياري داشتيم و ترسيديم. »

منيژه حكمت در پاسخ به پرسش يك خبرنگار در مورد آشفته بودن فيلمنامه «جاده قديم» گفت: «آشفته بودن فيلمنامه را قبول ندارم. تمام قصه فيلم حول محور خانواده مي‌گذرد. وقتي در يك خانواده مشكلي براي يك زن به وجود مي‌آيد تمام افراد مونث خانواده را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد. من ميخواهم بگويم كه زنان وقتي مورد تعرض قرار مي‌گيرند با صداي بلند اين موضوع را اعلام كنند، اگر اين اتفاق رخ دهد سونامي به وجود خواهد آمد كه هيچ مردي ديگر جرات اين كارها را نكند. »

درپايان اين نشست منيژه حكمت در واكنش به پرسش خبرنگار ستاد خبري جشنواره فجر، كه چرا با اينكه مي‌داند سناريوي جشنواره فجر از پيش نوشته شده فيلمش را در جشنواره فجر به نمايش درآورده گفت: «آدم بعضي وقت‌ها اشتباه مي‌كند و با صداي بلند مي‌گويم غلط كردم! ۵۰ درصد بليت فيلم‌ها متعلق به مردمي است كه در سرما در صف مي‌ايستند، نه ارگان‌هاي دولتي. اين‌ها سيمرغ بهترين فيلم مردمي را مي‌خواهند و من مي‌گويم كه اين سيمرغ نوش جانتان. »

[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۳۱:۲۳ ] [ پرهام نورافزا ]
نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

مطالب اين سايت حاوي گزارشات، تحليل‌ها، نقدها و اخبار فرهنگي، هنري، اجتماعي و ورزشي مي‌باشد. از نظرات و پيشنهادات مفيد و سازنده و مثمرثمر در اين سايت استقبال خواهد شد.
لینک های مفید


امور اقتصادی | تدبیر اقتصاد
سرگرمی | پزشکی
آفاق | بیست تولز

مترجم وب با 36 زبان زنده دنیا