وب نيوز آرت
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک های مفید

پرهام نورافزا:

اولين نشست پرسش و پاسخ جشنواره فيلم فجر با حضور سازندگان فيلم «كاميون» برگزار شد. در اين نشست كامبوزيا پرتوي اعلام كرد كه در زمان حضور جواد شمقدري به‌عنوان رئيس سازمان سينمايي مي‌خواست اين فيلم را جلوي دوربين ببرد، اما به او اعلام شد كه اين فيلم فقط با تغيير كارگردان امكان ساخته شدن دارد.

در اين نشست سعيد آقاخاني، نسرين مرادي، رامين راستاد، به‌عنوان بازيگر، ميلاد موحدي آهنگساز، تورج اصلاني فيلمبردار و كامبوزيا پرتوي به‌عنوان كارگردان حضور داشتند.

كامبوزيا پرتوي درباره ساخت اين فيلم سينمايي در زمان مديريت قبلي سازمان سينمايي گفت: «در زمان آقاي شمقدري من مي‌خواستم همين فيلم را بسازم اما مديران سينمايي وقت اجازه ندادند و گفتند تنها در صورتي اين فيلمنامه مي‌تواند ساخته شود كه كارگردان آن عوض شود. »

پرتوي همچنين درباره شباهت «كاميون» به فيلم «فراري» عليرضا داوودنژاد كه نويسندگي فيلمنامه آن را برعهده داشت: «من اين فيلمنامه را در سال ۲۰۰۰ نوشتم و ۲۰۰۱ به جشنواره پوسان و جشنواره اِميِن فرانسه فرستادم و در اين جشنواره‌ها هم جايزه هم گرفت. اگر آن موقع اين فيلم را مي‌ساختم شايد مي‌گفتند «فراري» تحت تاثير «كاميون» قرار گرفته است. »

او همچنين درباره ايده ساخت «كاميون» گفت: «منشا اين فيلمنامه به دهه ۶۰ باز مي‌گردد. آن زمان كه سر فيلم «گلنار» در جنگل‌هاي ۲۰۰۰ بوديم، روزي من ديدم آقاي سجادي حسيني خيلي التهاب دارد و دائما به شهر مي‌رفت و باز مي‌گشت. از او مساله را جويا شدم كه گفت من در تهران خانه خريدم بعد همسرم وسايل خانه را بار كاميون كرده و من الان در خيابان آواره ماندم. اين فيلمنامه داستانش به دهه ۶۰ بر مي‌گردد. »

پرتوي همچنين درباره اخبار منتشر شده در مورد حضور بهروز وثوقي در اين فيلم گفت: «بعد از فيلم «افسانه دو خواهر» من در ايران ممنوع‌الكار شدم و رفتم تركيه كه كاري را آنجا شروع كنيم و طرح اوليه «كاميون» را ارائه دادم. بعد تهيه‌كننده آن گفت آقاي وثوقي مي‌تواند در اين فيلم بازي كند. ما هم فيلمنامه را فرستاديم براي بهروز وثوقي و ايشان هم فيلمنامه را خواند و از آن خوشش آمد. اميدوار بوديم مجوز بازي وثوقي در ايران را كسب كنيم اما نشد‌. بعد فيلمنامه را تغيير دادم به زماني كه تركيه كردها را آواره كرد. »

رامين راستاد درباره بازيگري و دستياري‌ خود در اين فيلم گفت: «من تجربه دستياري بسياري از فيلمسازان بزرگ را داشتم و با افتخار قبول كردم كه دستياري كامبوزيا پرتوي باشم و بيشتر از بازي كردن به دليل دستيار بودنم در اين فيلم خوشحالم. »

سعيد آقاخاني هم در مورد بازي‌اش در فيلم «كاميون» گفت: «من تا حالا بازي در چنين موقعيت‌هايي را تجربه نكرده بودم و وقتي فيلمنامه را خواندم ديدم انقدر درست بود كه مي‌تواند من را هدايت كند و با كمال ميل بازي در اين فيلم را پذيرفتم. گريم من هم تاثير بسياري داشت و پس از گريم بابك اسكندري، نقش من رو به جلو رفت. »

[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۲۸:۳۵ ] [ پرهام نورافزا ]
نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

مطالب اين سايت حاوي گزارشات، تحليل‌ها، نقدها و اخبار فرهنگي، هنري، اجتماعي و ورزشي مي‌باشد. از نظرات و پيشنهادات مفيد و سازنده و مثمرثمر در اين سايت استقبال خواهد شد.
لینک های مفید


امور اقتصادی | تدبیر اقتصاد
سرگرمی | پزشکی
آفاق | بیست تولز

مترجم وب با 36 زبان زنده دنیا